بازسازی بالکن

بازسازی بالکن

با موضوع بازسازی بالکن در خدمت شما هستیم.

بالکن علاوه بر زیبایی، دریچه ای به دنیای خارج و راهی برای استفاده  ازهوای تازه بدون خروج از خانه است. با این حال، از آنجا که بالکن ها شب و روز در معرض فضای باز هستند، با خرابی و آسیب های ناشی از عوامل مختلف طبیعی روبرو می شوند. بیشتر مشکلات مربوط به بالکن های چوبی، سنگی و بتنی است که در معرض رطوبت قرار می گیرند.

بازسازی بالکن
بازسازی بالکن

بنابراین، بازسازی بالکن برای بازگرداندن آن به فضایی مطلوب، ضروری است. با توجه به این نکته، مهم است که تشخیص بدهید که آیا بالکن شما احتیاج به بازسازی دارد یا خیر؟

علاوه بر این اگر این کار زیباسازی است و اگر بالکن شما از نظر ساختاری و سازه یا در نرده های خود مشکلی ندارد، ارزش مشاوره و استخدام یک طراح متخصص را دارد. بیشتر آسیب های وارده به بالکن، در اثر تخریب بتن، خوردگی چوب ها و نرده ها است. در ادامه روش هایی برای بازسازی بالکن چه برای زیباسازی چه برای ترمیم آسیب ها ی وارده به آن، ارائه شده است.

نحوه ترمیم بالکن چوبی

اگر بالکن شما از چوب ساخته شده است، ممکن است تخته های خرد شده یا خرده شده را مشاهده کنید. از آن بدتر، ممکن است تخته های چوبی از جای خود کنده شده باشند و یا حتی جای میخ کوبی ها پس از چکش زدنها ی مداوم ظاهر شود.

وقتی چوب در معرض رطوبت قرار می گیرد، منبسط می شود و وقتی خشک می شود، منقبض می شود. این روند باعث می شود که تخته های چوب نا فرم بشوند و از جای خود خارج شوند. این بدان معنی است که چوب ها هر یک سال یا دو سال به رسیدگی زیادی نیاز دارند.

پیشنهاد می کنیم از پست طراحی بالکن آپارتمان دیدن کنید.

اولین قدم برای بازسازی بالکن چوبی

با تعمیر تخته های نا فرم شده شروع کنید ابتدا میخ ها وپیچ های قدیمی را بردارید. تخته های چوبی مشکل دار را دوباره به وسیله ی پیچ وصل کنید، زیرا محکم تر است. در صورت خرابی زیاد، می توان کل پانل های چوبی را تعویض کرد.

اگر پانل های چوبی در شرایط مناسبی است، از آن ها استفاده کنید ونیازی به تعویض یا تعمیر نیست. پس ازتعمیر پانل های چوبی ، توجه خود را به وجود میخ هایی که در سطح بالکن ظاهر شده اند معطوف کنید. آنهایی را که می توان برداشت، باید با پیچ هایی کمی ضخیم تر و کمی بلندتر جایگزین کرد تا قدرت نگهداری بهتر ی داشته باشند.

قدم دوم

برای احیای بیشتر رنگ چوب، آن را با مواد شستشو و روشن کننده ی چوب تمیز کنید، تا خاک جمع شده پاک شود و لکه ها و تغییر رنگ ها پاک شوند. 15 دقیقه صبر کنید و محلول تمیز کننده را با دستگاه شستشوی فشار بشویید.

سیلر چوب به بازیابی و محافظت از آن در برابر آسیب های جوی کمک می کند، زیرا هدف اصلی سیلر کاهش سرعت جذب آب توسط چوب و افزایش طول عمر آن است، بنابراین این مرحله کاملاً ضروری است. هنگام استفاده، از ایجاد یک پوشش کاملا یکنواخت اطمینان حاصل کنید واجازه دهید تا یک شب خشک شود.

نحوه ترمیم بالکن بتنی یا سنگی

اگر متوجه شدید که بالکن بتنی شما در حال خرد شدن یا ترک خوردن است، لازم است قطعات بتنی را بردارید. بررسی کنید که آیا میله ها در معرض قرار هوا گرفته است یا نرده ها علائمی از خوردگی روی پانل ها نشان می دهند یا خیر.

علاوه بر این، اطمینان حاصل کنید که نرده های باقی مانده مطابق با استانداردهای فعلی هستند. اگر تشخیص داده اید که مشکل بالکن شما زیبایی است، ابتدا با برداشتن تمام بتن های خراب و پر کردن شکاف ها و سوراخ های خالی شروع کنید. این کار باید با بتن اصلاح شده با پلیمر برای تعمیرات شکاف ها انجام شود.

برای ترک های مویی به عرض 1/8 اینچ ، از بتن ترمیم کننده استفاده کنید و خمیر غلیظ را با چاقوی بتنی به شکاف های باز وارد کنید. برای ترکهایی که عرض آنها بیش از 1 اینچ است، از دیگ بخار ترمیم کننده بتن استفاده کنید. شکافها را در جای خود پر کنید و آن را با چاقوی بتونه صاف کنید.

بیشتر دال های بزرگ بتنی توسط درز هایی تقسیم می شوند. این موارد برای کمک به کنترل ترک خوردگی اجرا می شوند و پر شدن این اتصالات می تواند از مواد و مصالح مختلفی از جمله پلی اتیلن باشد. ضروری است که تعمیرات با استفاده از ملات های مرغوب و سیستم ضد آب انجام شود. سیمان های پلیمری برای ترمیم بتن ترک خورده، پوسته پوسته شده و خورد شده مناسب هستند.

به طور کلی مراحل کار به صورت زیر می باشد:

بازسازی سطوح اصلی با ترمیم لایه برداری سطح و ناهمواری

تسطیح سطح، ایجاد سطح نسبتا صاف پیش از ترمیم

محافظت در برابر خوردگی و افزایش پوشش آرماتور بتن

تقویت یا بازیابی ساختار و سازه

 

تعویض کف بالکن

اگر بودجه ی کافی دارید. کفپوش های متنوعی برای انتخاب وجود دارد. بیشتر آن ها بستگی به سلیقه ی شخصی و بودجه شما است. اگر آماده تعویض کف بالکن خود هستید، موارد زیادی از محبوب ترین گزینه ها برای کفپوش ها را وجود دارند. انتخاب کفپوش مناسب برای بالکن، بسیار مهم است و اغلب نادیده گرفته می شود.

در واقع، اکثر مردم نمی دانند که گزینه های موجود در بازار چیست، همین امر تصمیم گیری آگاهانه درباره بهترین کفپوش باکن را برای شما دشوار می کند. موارد زیادی وجود دارد و ما با به اشتراک گذاشتن آنها به شما کمک می کنیم تا تصمیم بگیرید.

کف پوش های کامپوزیتی

دارای ظاهر چوبی است و می تواند به کف پاسیوی فضای باز شما حالت روستایی، دنج یا ظاهری شیک و مدرن بدهد. همانطور که می دانیم، چوب هرگز از مد نمی افتد، و باعث می شود که تخته های چوبی کامپوزیت، گزینه ی مناسبی باشند. در باره ی این کف پوش ها به عنوان یک نسخه ی مدرن و ارزان فکر کنید. این کف پوش ها منهای وزن مناسب نصب راحتی دارند و همانند چوب زیبا هستند.

چگونگی نصب کامپوزیت های چوبی

چگونگی نصب کامپوزیت های چوبی
چگونگی نصب کامپوزیت های چوبی

حفاظت از زیر بنا

زیر سازی این کف پوش ها از جنس چوب ، فلز یا آلومینیوم با تیرچه های با فاصله حداکثر 400 میلی متر می باشد که کف پوش اصلی روی آنها نصب می شود. همچنین باید ازموادی مخصوص برای جلوگیری از آسیب های ناشی از رطوبت استفاده کرد.

حفاظت از زیر بنا
حفاظت از زیر بنا

برش قسمت های انتهایی

معمولا توصیه می شود که هر دو انتهای تخته ها را حداقل 5 میلی متر برش دهید زیرا آنها همیشه با طول اضافی عرضه می شوند، بنابراین شما می توانید هر دو انتهای آن را کوتاهتر کنید.

برش قسمت های انتهایی
برش قسمت های انتهایی

طرح خود را انتخاب کنید

هر پانل منحصر به فرد است. برای اطمینان از انتخاب بهترین تنوع رنگی، قبل از نصب همه ی گزینه های موجود در بازار را بررسی کنید.

طرح خود را انتخاب کنید
طرح خود را انتخاب کنید

مخفی کردن پیچ ها

در پایان،  برای آن که پیچ ها مخفی بمانند و در معرض دید نباشند، می توان از برای نصب از پانل هایی با لبه ی شیاردار استفاده کرد. اتصال دهنده هایی  که برای پیچکاری، مستقیماً در تیرچه ها، دو صفحه را به یکدیگر متصل می کنند. فاصله آنها از انتهای تخته نباید بیش از 25 میلی متر باشد.

مخفی کردن پیچ ها
مخفی کردن پیچ ها

ما پیشنهاد می کنیم اتصال دهنده ها را تا حدی در یک ردیف نصب کنید ، به شما این امکان را می دهد که وقتی به صفحه بعدی می رسید به راحتی صفحه مجاور را پیچ کاری کنید. سپس می توانید یک ردیف را دوباره بررسی کنید تا هنگام نصب چندین ردیف، همه چیز را محستکم کنید.

مخفی کردن پیچ ها
مخفی کردن پیچ ها

تایل های ترمو وود

مربع های با طرح چوب که بهم چسبیده اند، بهترین گزینه برای بالکن های آپارتمانی است. این مربع ها را می توان در هر بالکن به کار برد. یک مجموعه خریداری کنید و آنها را طبق دستورالعمل ها به هم بچسبانید تا فضای کف را به اندازه دلخواه خود بپوشانید. کفپوش ها از کف بالکن کمی بلند می شوند، که باعث حفظ یکپارچگی کف می شود. این تایل ها معمولا این گونه نصب می شوند.

مرحله ی اول

قبل از اینکه کاشی های خود را سفارش دهید ، تخمین بزنید به چه تعداد از آنها نیاز دارید. سطح خود را اندازه گیری کنید، و متراژ کلی را به دست بیاورید.

مرحله ی دوم

یک کاشی را روی کف قرار دهید، سپس بعدی را به آن متصل کنید تا تمام سطح را پوشش دهد. اگر مشاهده کردید که در اطراف لبه ها شکاف وجود دارد، باید مقداری از تایل ها را برش دهید. هر تایل دارای محل هایی برای اتصال هست. این قطعات را در لبه های هر کاشی پیدا خواهید کرد که از پایه پلاستیکی هستند.

مرحله ی سوم

اگر به منطقه ای برخورد کردید که دارای شکل عجیب و غریب است، وقت آن است که کاشی ها را برش دهید تا در آن فضا به درستی قرار بگیرند. ابتدا مقوایی را به قطعات 1 فوت مربع برش دهید تا از آن به عنوان الگو استفاده کنید. مقوا را در جایی بکشید که باید کاشی ها را ببرید تا در فضا قرار بگیرد. سپس تایل ها را در جای خود قرار دهید.

مرحله ی سوم
مرحله ی سوم

کف پوش کاشی

سیستم نصب کاشی در بالکن به روشی سنتی شامل چسباندن آنها به کف است. یک لایه چسب مناسب روی کاشی ها زده می شود و سپس کاشی ها را به همراه عایق رطوبتی در روی بتن می چسبانند.

معمولاً یک ماده ی قابل انعطاف پذیر مانند فویل مایع است. شما می توانید هر نوع کاشی سرامیکی را انتخاب کنید، یا این که می توانید از صفحات بتنی نیز استفاده کنید.

به یاد داشته باشید که معمولا متریال های  طبیعی به مراقبت بیشتری نیاز دارند ولی کامپوزیت ها استحکام و ماندگاری بیشتری دارند. علاوه بر این ، کاشی ها دارای ساختار صلب هستند. و در لایه ی کاشی ها تنش ایجاد می شود که می تواند منجر به ایجاد ترک در اتصالات بین آنها شود. در نتیجه، کف به طور دائمی آسیب می بیند.

کف پوش کاشی
کف پوش کاشی

برای باز سازی کف پوش های کاشی در بالکن ابتدا باید کاشی های سرامیکی آسیب دیده در فضای باز برداشته شوند. عایق رطوبتی آسیب دیده را تعمیر کرده و سپس یک کف پوش جدید انتخاب کنید.

زیرا ترک ناشی از کاشی های چسبیده به مدت طولانی آسیب های باورنکردنی ایجاد می کند. در طولانی مدت، منجر به تخریب دائمی تمام لایه های تراس می شود. در چنین شرایطی ، تعمیر شامل حذف و جایگزینی تمام لایه های زرین کف می باشد: کاشی، ملات چسب، ضد آب و خشک کردن لایه بتن. و این با هزینه های زیاد همراه است.

به عنوان یک راه حل جدید، تصمیم گرفته شد که کاشی های تراس بر روی پایه های قابل تنظیم قرار گیرند.

کاشی ها از سه نوع مختلف معمولاً بر روی تکیه گاه ها قرار می گیرد، چه قابل تنظیم باشد و چه ثابت:

کاشی سرامیک

صفحات بتنی

کاشی سنگی

مرحله ی اول

آماده و مستحکم کردن لایه زیرین در باز سازی

به یاد داشته باشید، یک بستر مناسب برای کف، استفاده از کاشی ها را برای سالها تضمین می کند. بنابراین باید پارامترهای مربوط به استحکام لایه ی زیرین کف را بررسی کنیم. مثلا آیا مقاومت در برابر فشار کافی است؟ با دنبال کردن دستورالعمل ها، پایه های قابل تنظیم در طول سال ها در زمین فرو نمی روند و ما شاهد هیچ گونه خسارتی نخواهیم بود.

حفظ فاصله بین کاشی های مجاور

حفظ فاصله بین کاشی های مجاور امکان تخلیه آزاد آب از سطح کاشی ها را فراهم می کند. این راه حل در بالکن های خارجی در آب و هوای مرطوب به خوبی کار می کند.

اگر کف پوش روی کف بالکن نصب می شود، باید کف تثبیت شود. تکیه گاه ها را نمی توان مستقیماً روی زمین قرار داد. این ممکن است منجر به بی ثباتی در هنگام استفاده از بالکن و در نتیجه ریزش پایه های قابل تنظیم شود.

پایه ها می توانند روی این جنس از کف ها نصب بشوند

کف بتنی با هیدرولیزاسیون

تایل های مشبک بتنی

یا حتی سنگفرش های قدیمی

همانطور که در بالا ذکر شد، به لطف پایه های قابل تنظیم، می توانید سطوح مختلفی را در تراس پوشش دهید، و همچنین از پله ها یا اختلاف سطح ها خلاص شوید.

حفظ فاصله بین کاشی های مجاور
حفظ فاصله بین کاشی های مجاور

چمن های مصنوعی

اگر بالکن و همچنین باغچه دارید، می توانید از چمن مصنوعی نیز در هنگام باز سازی کف بالکن خود استفاده کنید. بسیاری از صاحبان خانه ها، بالکن خود را به چمن مصنوعی مجهز کرده اند که می تواند جایگزین خوبی برای کف پوش های چوبی یا بتنی باشد. برای نصب چمن مصنوعی باید مراحل زیذ را طی کنید.

بالکن خود را اندازه بگیرید

طول و عرض بالکن را اندازه بگیرید تا بر اساس نوع چمن مصنوعی اندازه ی مناسبی را انتخاب کنید.

کف بالکن

زیرسازی‌ها سطح بتن، آسفالت، کاشی، موزائیک، سرامیک و یا هر سطح سخت دیگری می باشد که به آسانی بتوان چمن مصنوعی را بر روی آنها نصب کرد.

اورلب

اوورلب در حقیقت به لب به لب کردن چمنها ی مصنوعی می باشد  زیرا پس از برش چمن ها باید در کنار هم قرار گیرند.

چسب زنی

باید بین دوقسمت از چمن یک نوار اتصال به عرض ۲۰ سانتی متر قرار می‌دهیم و این نوار را به طور کامل به چسب مخصوص چمن مصنوعی، آغشته ‌کنیم.

چسب زنی
چسب زنی

طراحی دیوار سبز در بازسازی بالکن

باغ های عمودی از نظر بسیاری از طراحان محبوب هستند زیرا روشی منحصر به فرد برای نمایش گیاهان در بالکن ارائه می دهند. می توان از آنها برای پوشاندن دیواری کسل کننده استفاده کرد و یا به عنوان نقطه ی کانونی در طراحی برای ایجاد فضایی منحصر به فرد از آن استفاده کرد.  دیوارهای عمودی همیشه راهی برای رشد گیاهان بیشتر را در فضای بالکن به وجود می آورند.

مراحل نصب:

-اطمینان حاصل کنید که تعداد مناسبی پانل سبز سفارش داده اید

-این ممکن است بدیهی به نظر برسد، اما برنامه ریزی دقیق و اندازه گیری در اینجا بسیار مهم است تا در نهایت با پانل های زیاد یا خیلی کم مواجه نشوید. از این گذشته ، هیچ چیز بیشتر از یک کار نیمه کاره ناامید کننده نیست!

طریقه ی نصب در دیوار بتنی / آجر / سنگ

اگرچه به نظر می رسد اتصال صفحات مصنوعی گیاهان ما به آجر یا بتن سخت باشد، اما در واقع بسیار ساده است.

شما نیاز به: دریل با مته ی 5 میلی متر، انکر پلاستسکی5 میلی متر و واشر دارید.

مرحله 1: منطقه را با استفاده از گچ یا مداد مشخص کنید، 12 سوراخ (با فاصله هر 25 سانتی متر یا بیشتر) با دریل ایجاد کنید.

مرحله 2: پانل را بالا نگه دارید و یک انکر پلاستیکی 5 میلی متری را با یک واشر را در سوراخ های ایجاد شده وارد کنید.

مرحله 3: و پانل ها را با پیچ یا میخ در داخل انکر ها نصب کنید. دوسمت پانل را تا انتها چکش بزنید.

انتخاب مبلمان مناسب در بازسازی بالکن

فقط به این دلیل که بالکن شما فضای خارج از خانه و آپارتمان شما است، به این معنی نیست که نمی تواند دنج باشد. شما می توانید با آوردن احساس صمیمت، فضای بیرون را دلپذیر کنید.

مثل همیشه، مطمئن شوید که مبلمان شما می توانند در برابر هوا مقاومت کنند. پارچه های راحتی را پیدا کنید که در برابر باد و باران مقاوم باشند. ممکن است یک فرش ، مبل ، یا حتی یک تابلو را به دیوار وصل کنید. برای یک فضای آرامش بخش ، حریم خصوصی کاملاً ضروری است – یک حصار مناسب و / یا سایه بانی ایجاد کنید که به شما امکان می دهد  که آرام باشید.

شما در حال خواندن پست بازسازی بالکن دیدن کنید.

تعویض نرده ها

معمولاً آپارتمان ها نرده ای نصب می کنند ، اما این لازم نیست شما را محدود کند. اگر نرده های فلزی برهنه دارید ، آنها را رنگ کنید ، آنها را با مواد جذاب ضد آب بپوشانید و آنها را در چراغ های رشته ای بپیچید. اگر آزادی نصب نرده های شخصی خود را دارید، نرده های شیشه ای را در نظر بگیرید تا فضا را باز کرده و جلوه ای مدرن به آن اضافه کند.

در آخر، برای بازسازی بالکن خود ابتدا هدف خود را در نظر بگیرید. آیا هدف زیبا سازی و تغییر سبک دکوراسیون و طراحی است یا تعمیر فضای بالکن می باشد. همچنین بهتر است برای این کار از طراحان متخصص مشورت بگیرید.

You might also enjoy

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید