آلاچیق مدرن چوبی

آلاچیق مدرن چوبی

Table of Contents

در این مقاله به بررسی موضوع آلاچیق مدرن چوبی خواهیم پرداخت.

امروزه بحث طراحی و ساخت بناها و سازه هایی که می تواند برای موارد مختلفی از جمله فضای شخصی خانه استفاده شود، بسیار اهمیت دارد و افرادی که در این زمینه علاقه دارند که در محیط منزل خود یا محیط های دیگر اقدام به ایجاد بناهای زیبا نمایند، به دنبال طرح ها و ایده های جذاب می باشند.

یکی از روش هایی که بسیاری از افراد در محیط منزل یا محیط کار و یا در محیط های مختلفی اقدام به ساخت آن می نمایند، ساخت و ایجاد آلاچیق می باشد. آلاچیق دارای انواع مختلف و متنوعی می باشد که هر کدام از آن ها می تواند مزایای مختلفی داشته باشد.

از آلاچیق می توان به عنوان یک مکان استراحتی استفاده کرد

از آلاچیق می توان به عنوان یک مکان استراحتی استفاده کرد و علاوه بر آن می توان برای پذیرایی از مهمان یا دیگر موارد، مورد استفاده قرار داد.

یکی از جدیدترین و رایج ترین انواع آلاچیق که امروزه از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است، آلاچیق مدرن چوبی می باشد که با استفاده از هنر معماری و همچنین مدل ها و طرح های نو و جدید، اقدام به احداث چنین سازه هایی می نمایند.

ما در این مقاله قصد داریم تا به طور مفصل در مورد آلاچیق و کاربردهای آن مباحث مهمی را اشاره کنیم و در نهایت به بررسی و نحوه ساخت آلاچیق مدرن چوبی بپردازیم.

همچنین شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ساخت انواع آلاچیق ها از جمله آلاچیق مدرن چوبی، آلاچیق سفره خانه سنتی، آلاچیق لواسان  و قیمت آلاچیق روی پشت بام به سایت پارس آرک به نشانی www. parsarc.org مراجعه نمایید. در حال حاضر؛ شرکت پارس آرک، از برترین موسسات در این زمینه به شمار می آید.

 

ما در این مقاله به سوالات زیر پاسخ خواهیم داد:

آلاچیق چیست؟

المان های مختلف طراحی و ساخت آلاچیق چیست؟

مزیت استفاده از آلاچیق چیست؟

کاربردهای آلاچیق چیست؟

انواع آلاچیق چیست؟

آلاچیق مدرن چیست؟

روش های خلق یک آلاچیق مدرن چگونه است؟

ایجاد آلاچیق مدرن چوبی چگونه است؟

ایجاد آلاچیق های مدرن چوبی با استفاده از هنر معماری چگونه است؟

مزایای آلاچیق مدرن چوبی چیست؟

اجزای آلاچیق مدرن چوبی چیست؟

نورپردازی زیبا در ساخت آلاچیق مدرن چوبی چگونه است؟

استفاده مناسب از فضای اطراف هنگام ساخت آلاچیق مدرن چوبی چیست؟

اهمیت امن بودن آلاچیق مدرن چوبی چیست؟

نتیجه گیری

 

آلاچیق چیست؟

آلاچیق چیست؟
آلاچیق چیست؟

آلاچیق به عنوان یک سازه و بنا می باشد که می تواند از جنس های مختلفی ساخته شود و دارای طرح ها و انواع مختلفی می باشد و در مکان های مختلفی مانند پارک ها، باغ ها، حیاط منزل و دیگر مناطق مورد استفاده قرار گیرد. از مهمترین کاربردهای آلاچیق، می توان به عنوان مکانی برای استراحت یا در امان ماندن از باران و … اشاره کرد.

شکل و شمایل آلاچیق معموما به شکل گنبدی می باشد که اطراف آن پوشیده نیست و از معماری های سنتی و جدید بهره می برد که گاهی می توان در روف گاردن ها هم استفاده کرد.

اگر بخواهیم در مورد تاریخچه آلاچیق و قدمت آن مبحثی را ارائه کنیم، باید گفت که تعاریف و گفته های متفاوتی در این زمینه وجود دارد. برخی از متخصصین حوزه معماری، تاریخچه آلاچیق را مربوط به قوم ترکمن می دانند و برخی از آنان، قدمت آن را بیشتر از این مباحث می دانند. به همین دلیل نمی توان در مورد قدمت آلاچیق ها، به صورت دقیق تعریفی را ارائه کرد.

در طراحی آلاچیق از معماری و طراحی های متنوعی استفاده می شود

در طراحی آلاچیق از معماری و طراحی های متنوعی استفاده می شود که استفاده و طراحی از آن می تواند مربوط به قوم و فرهنگ هر ملتی باشد و به همین دلیل تفاوت های زیادی را در طراحی آن وجود خواهد داشت.

به عنوان نگاه کلی در مورد آلاچیق و افرادی که از آن استفاده می کنند و نوع رواج آن، می توان به اوایل قرن 19 اشاره کرد که در منازل ثروتمندان اروپایی وجود داشت و کم کم به صورت گسترده ای رواج پیدا کرد و به باغ ها و پارک ها و مناطق سرسبز کشیده شد.

واژه آلاچیق که ریشه ترکمنی دارد، از قدمت بسیاری برخوردار است

واژه آلاچیق که ریشه ترکمنی دارد، از قدمت بسیاری برخوردار است و در قدیم در کشور ما به نام کلاه فرنگی یا طارم خوانده می شد. از دیرباز تا کنون، آلاچیق و ایجاد آن دستخوش تغییرات بسیار زیادی شده است و امروزه با ترکیب نوآوری و هنر معماری روز، می توان انواع و اقسام آلاچیق را در بسیاری از مکان ها مشاهده نمود که از جمله آن آلاچیق مدرن چوبی می باشد.

احداث یک آلاچیق در شکل و ابعاد مختلف در باغ ها و فضای سبز و همچنین در منازل شخصی، می توان به عنوان یک مکانی برای برگزاری مهمانی ها و مراسم مختلف استفاده کرد و همچنین می توان در مناطقی مانند پشت بام هم اقدام به ایجاد آلاچیق نمود.

امروزه از آلاچیق استفاده های متنوعی می شود. به عنوان مثال، بسیاری از رستوران ها و کافی شاپ ها، اقدام به ساخت آلاچیق در طرح های مختلف می نمایند که می توان به عنوان یک فضایی صمیمی و خصوصی از آن استفاده کرد. استفاده از آلاچیق برای چنین کسب و کارهایی، صرفه اقتصادی فراوانی دارد. زیرا ساخت آلاچیق هزینه کمتری را نسبت به ساخت ساختمان و یا … خواهد طلبید.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ساخت آلاچیق در انواع مختلف از جمله آلاچیق مدرن چوبی و سفارش آن، به سایت پارس آرک مراجعه نمایید و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

المان های مختلف طراحی و ساخت آلاچیق

المان های مختلف طراحی و ساخت آلاچیق
المان های مختلف طراحی و ساخت آلاچیق
 • متریال و مصالح مورد استفاده در ساخت آلاچیق
 • اندازه و ابعاد آلاچیق
 • گیاهان به کار رفته در آلاچیق

متریال آلاچیق

متریال و مصالحی که باید در برای ساخت آلاچیق ها استفاده شود، باید در مقابل باران، آفتاب و دیگر عوامل طبیعی مقاوم باشد.

عموما برای ساخت آلاچیق از فلز یا چوب استفاده می شود و گاهی هم از آجر برای ساخت بخشی از دیواره های کوتاه آن استفاده کرد. امروزه بسیاری از آلاچیق ها، حالتی مدرن دارند که از مصالح و متریال های مختلفی ساخته می شوند و با ایجاد طرح های مختلف، به زیباسازی آن پرداخته خواهد شد.

اندازه آلاچیق

اندازه و ابعاد ساخت آلاچیق به شرایط مختلفی بستگی دارد که این شرایط شامل، مکان مورد نظر برای ساخت آلاچیق، نوع استفاده از آن، امکاناتی که قرار است در آن ایجاد شود و مورد استفاده قرار گیرد و سلیقه فرد، اشاره کرد.

گیاهان به کار رفته در آلاچیق

در ساخت آلاچیق می توان گاهی از گیاهانی برای زیباسازی استفاده کرد که درخت انگور و دیگر گیاهان از جمله این موارد می باشد. استفاده از گیاه و برگ های درختان در ساخت آلاچیق می تواند باعث افزایش روحیه فرد و شادابی فرد شود و در هنگام استفاده از آن می توان لذت کافی را برد.

گیاهانی که در ساخت آلاچیق استفاده می شوند، باید در مقابل شرایط جوی، مقاوم باشند و همچنین نحوه نگهداری از آن و مراقبت از گیاهان و آلاچیق، بسیار مهم می باشد.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ساخت آلاچیق و انواع آن و همچنین مشاهده انواع مدل های آلاچیق از جمله آلاچیق مدرن چوبی، به سایت پارس آرک مراجعه نمایید.

مزیت استفاده از آلاچیق

مزیت استفاده از آلاچیق
مزیت استفاده از آلاچیق

ساخت و احداث آلاچیق در مکان های مختلف از جمله در منزل، می تواند باعث افزایش جذابیت محیط زندگی شود.

همچنین استفاده از آلاچیق در منزل و یا پارک و فضای سبز، می تواند لحظاتی خوش و دلنشین را برای افراد فراهم آورد. آلاچیق خاصیتی آرامش بخش دارد و به دلیل استفاده از هنرهای مختلف در ساخت آن می توان تجربه خوبی را از نشستن در آلاچیق به دست آورد.

کاربردهای آلاچیق

کاربردهای آلاچیق
کاربردهای آلاچیق

ایجاد آلاچیق در یک فضای خصوصی مانند منزل، می تواند ارزش و اعتبار بنا را افزایش دهد و به جذابیت آن محیط اضافه کند. مهمترین کاربرد آلاچیق، استفاده از آن در دورهمی های خانوادگی و دوستانه می باشد که می تواند لحظات خوشی را برای افراد به وجود آورد. حال در ادامه به مهمترین کاربردهای آلاچیق اشاره خواهیم کرد:

 • قابلیت استفاده در هر فصل و هر شرایط آب و هوایی را خواهد داشت.
 • استفاده از آلاچیق باعث می شود که از شرایط آب و هوایی مختلفی مانند باران، گرمای شدید و … در امان ماند.
 • با ایجاد آلاچیق در مکان هایی مانند رستوران و کافی شاپ می توان در برگزاری مهمانی ها و جشن ها و همچنین پذیرایی از مشتری استفاده کرد.
 • از الاچیق های مدرن از جمله آلاچیق مدرن چوبی می توان به عنوان فضایی برای عکاسی هنری استفاده کرد.
 • از آلاچیق می توان به عنوان فضایی برای تمرینات ورزشی و دیگر موارد این چنینی استفاده کرد.
 • ایجاد آلاچیق در یک بنا می تواند باعث افزایش اعتبار و قیمت آن شود.

انواع آلاچیق

انواع آلاچیق
انواع آلاچیق

تا این قسمت، در مورد آلاچیق و مزیت های استفاده از آن و کاربرد آن مباحثی را ارائه کردیم.

حال می خواهیم به بررسی انواع آلاچیق بپردازیم و در نهایت به توضیح مفصل و دقیق در مورد موضوع اصلی مقاله یعنی آلاچیق مدرن چوبی، خواهیم پرداخت.

همچنین شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع آلاچیق و نحوه سفارش آن، به سایت پارس آرک مراجعه نمایید.

آلاچیق فلزی

آلاچیق فلزی از مقاوم ترین و محکم ترین نوع آلاچیق می باشد که از سازه های فلزی آهنی ساخته خواهد شد و دارای مقاومت بسیار بالایی در مقابل تمامی شرایط نامطلوب را دارد. آلاچیق های فلزی دارای طرح ها متنوعی می باشد که در بسیاری از پارک ها و فضای سبز و استراحتگاه های بین راهی مورد استفاده قرار می گیرد.

از نظر کیفیت و ماندگاری آلاچیق فلزی می توان گفت که از ماندگاری بسیار بالایی برخوردار است و البته مهمترین ضعف آن، قیمت ساخت می باشد که هر چقدر میزان سازه آهن به کار رفته افزایش پیدا کند، هزینه ساخت آن هم بیشتر خواهد شد.

آلاچیق چوبی

یکی از  زیباترین و رایج ترین انواع آلاچیق ها، آلاچیق چوبی می باشد که مهمترین مزیت آن، سازگاری بالای آن با طبیعت می باشد و در طرح ها و ابعاد مختلفی نیز ساخته می شود و در بسیاری از باغ ها، ویلاها و منازل شخصی مورد استفاده قرار می گیرد.

آلاچیق چوبی، دارای زیبایی های منحصر به فرد خود می باشد که با استفاده از چوب درختانی مانند کاج، توسکا و همچنین با استفاده از گیاهان مختلف، می توان اقدام به ساخت یک آلاچیق زیبا و در عین حال مقاوم و مدرن نمود.

شاید بتوان گفت که بهترین نوع آلاچیق که از لحاظ زیبایی و قیمتی از شرایط بسیار خوبی برخوردار است، آلاچیق چوبی می باشد. امروزه با بحث مدرن شدن و افزایش آن، ساخت آلاچیق مدرن چوبی بسیار گسترش یافته است که ما در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت.

آلاچیق شیشه ای

آلاچیق شیشه ای از انواع آلاچیق می باشد که بیشترین کاربرد آن در فضاهایی مانند پشت بام منازل، تراس، کافه و رستوران ها می باشد که نوع مصالح استفاده شده در این مدل از آلاچیق ها، شیشه و عایق می باشد که باعث جلوگیری از ورود گرما یا سرما به درون آلاچیق خواهد شد.

در برخی از مواقع از عایق هایی استفاده می شود که قابلیت تا شدن و جمع آوری را دارد که از لحاظ هزینه، به صرفه تر و اقتصادی تر خواهد بود.

آلاچیق حصیری

یکی از کم هزینه ترین انواع آلاچیق ها، آلاچیق حصیری می باشد که از چوب گیاهانی استفاده می شود که مهمترین کاربرد آن جلوگیری از تابش نور خورشید به درون آلاچیق می باشد.

چنین آلاچیقی در بسیاری از رستوران ها و ویلاها مشاهده می شود که از لحاظ هزینه ای بسیار ارزان و به صرفه می باشد. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه ساخت آلاچیق حصیری، به سایت پارس آرک مراجعه نمایید.

آلاچیق پارچه ای

در آلاچیق های پارچه ای، از پارچه و چادری استفاده می شود که مقاومت بسیار بالایی در مقابل باد و باران و نور خورشید دارند و همچنین دارای استحکام بسیار خوبی می باشند.

همچنین از لحاظ هزینه ای می توان گفت که آلاچیق پارچه ای نسبت به آلاچیق فلزی یا چوبی، ارزان تر است.

در بعضی از آلاچیق های پارچه ای، نوع طراحی سازه به گونه ای می باشد که می توان اقدام به جمع آوری و انتقال آن به دیگر مناطق نمود که یک مزیت بسیار مهمی به شمار می رود.

آلاچیق با طراحی متنوع

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و به خصوص پیشرفت در حوزه معماری و طراحی بناها و سازه ها، آلاچیق ها هم دستخوش تغییراتی شده اند و امروزه در سبک ها و طرح های مختلفی، آلاچیق ها ساخته خواهند شد.

چنین طرح هایی می توانند به صورت کلاسیک یا ساده و یا مدرن باشند که هر کدام از آن ها، مزیت های مربوط به خودشان را دارند.

امروزه استفاده از سبک های کلاسیک و مدرن بسیار رایج است که جنبه زیبایی فراوانی دارد و همچنین در ساخت آلاچیق مدرن از جمله آلاچیق مدرن چوبی، از طرح های جدید و خلاقانه ای استفاده می شود که باعث افزایش روحیه و لذت افراد برای استفاده از آلاچیق خواهد شد.

ما در ادامه به بررسی دقیق آلاچیق مدرن به خصوص آلاچیق مدرن چوبی خواهیم پرداخت. همچنین شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ساخت انواع آلاچیق ها و سفارش و ساخت آن، به یکی از بهترین سایت ها و مراکز ساخت آلاچیق یعنی سایت پارس آرک به نشانی www. parsarc.org مراجعه نمایید.

آلاچیق مدرن چیست؟

آلاچیق مدرن چیست؟
آلاچیق مدرن چیست؟

آلاچیق های مدرن به نوعی از آلاچیق گفته می شود که زیبایی های بیرونی و درونی آن به صورت همزمان توجه می شود. یعنی در آلاچیق های مدرن، علاوه بر تمرکز در زیبایی محیط داخلی به زیبایی محیط خارجی آن نیز توجه فراوانی می شود.

در صورتی که در  مدل های دیگری از آلاچیق ها، بیشترین تمرکز روی زیبایی داخلی آلاچیق انجام می شود.

در آلاچیق های مدرن، گاهی از طرح های زیبا و چشم نوازی استفاده می شود که انسان با دیدن آن مبهوت زیبایی آن خواهد شد. امروزه استفاده از آلاچیق مدرن چوبی از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار است.

امروزه به دلیل سبک های مدرن در ساخت بناها و ساختمان های متعدد، ساخت آلاچیق های مدرن رواج بسیاری دارد. با این که آلاچیق های سنتی از زیبایی های منحصر به فردی برخوردار است،

اما در مورد زیبایی ها و سبک مدرنی که در آلاچیق های مدرن وجود دارد، نباید به سادگی گذشت. آلاچیق مدرن چوبی از جمله بهترین نوع آلاچیق های سبک مدرن امروزی می باشد که از محبوبیت بالایی برخوردار است.

روش های خلق یک آلاچیق مدرن

روش های خلق یک آلاچیق مدرن
روش های خلق یک آلاچیق مدرن

برای این که بتوان آلاچیقی مدرن و با سبکی نو تولید کرد و در اختیار افراد قرار داد، می توان از روش های مختلفی استفاده کرد که در ساخت آن می توان بهره برد.

از جمله می توان به استفاده از مصالح مدرن و جدید اشاره کرد که به افراد و معمارانی که از شیوه های جدید بهره می گیرند، این امکان را می دهند که بتوانند اقدام به ساخت چنین بناهایی مدرن و در عین حال زیبا و چشم نواز نمایند.

امروزه استفاده از تکنولوژی در ساخت سازه های آلاچیقی، باعث شده که افراد فعال در این حوزه انتخاب های گسترده ای از لحاظ نوع ساخت و کیفیت ساخت و مدل ساخت داشته باشند.

یکی از پیشروترین شرکت هایی که در زمینه ساخت آلاچیق مدرن از جمله آلاچیق مدرن چوبی فعالیت دارد، سایت پارس آرک می باشد که می توانید برای مشاهده انواع مدل های آلاچیق مدرن به این سایت مراجعه نمایید.

ایجاد آلاچیق مدرن چوبی

ایجاد آلاچیق مدرن چوبی
ایجاد آلاچیق مدرن چوبی

یکی از رایج ترین و محبوبترین روش های ایجاد و ساخت آلاچیق های مدرن، آلاچیق مدرن چوبی می باشد که در این سازه ها از چوب استفاده می شود. چوب خاصیت شکل پذیری بالایی دارد و به همین دلیل می توان از آن برای خلق اشکال متفاوت استفاده کرد.

خلق آثار چوبی، همیشه تاثیر مثبتی بر ذهن آدمی خواهد گذاشت. به همین دلیل می توان با استفاده از چوب اقدام به تولید آلاچیق مدرن چوبی نمود که نتیجه آن آلاچیق هایی زیبا و دلنشین خواهد بود که هر فردی را مجذوب خود خواهد کرد.

چوب از قدیمی ترین و کهن ترین متریال و مصالحی می باشد که به وفور یافت می شود و با ایجاد و خلق آثار چوبی مدرن از جمله آلاچیق مدرن چوبی، حس بسیار نزدیکی به طیبعت داشت.

کمتر ماده ای در دنیا یافت می شود که چنین حس مثبت و خوشایندی را به انسان منتقل کند.

به همین دلیل، باعث می شود که بسیاری از افراد اقدام به ساختن بناهایی مدرن از جنس چوب نمایند. حال چه خوب است که فردی در منزل شخصی خود چنین بنایی داشته باشد و بتواند از آن استفاده های مختلف نماید.

امروزه، با وجود معماری های نوین و به روز، آلاچیق های مدرن چوبی به اشکال مختلف ساخته می شود. از آلاچیق های چهار گوش گرفته تا آلاچیق هایی با اضلاع زیاد که هر کدام از آن ها دارای ویژگی های منحصر به فرد خود می باشد.

آلاچیق های مدرن چوبی، زیبایی خاصی به طبیعت یا منازل افراد خواهد داد

آلاچیق های مدرن چوبی، زیبایی خاصی به طبیعت یا منازل افراد خواهد داد و حتی می توان برای افزایش این زیبایی، اقدام به اجرا و طراحی دکور در درون آلاچیق ها نمود و از ابزار مختلفی مانند گیاهان و گل های متنوع در طراحی درونی آن استفاده کرد تا حس طبیعت و زیبایی به فرد القا شود.

بیش از هزاران طرح و شکل برای ساخت آلاچیق مدرن چوبی وجود دارد که طیف وسیعی از سلیقه ها را در بر خواهد گرفت.

در طراحی های درونی آلاچیق های مدرن می توان از صندلی و میزهایی با طرح های مختلف استفاده کرد که تمامی این موارد بستگی به سلیقه افراد و میزان هزینه ای دارد که یک فرد می تواند خرج نماید.

یکی از مزیت های چوب، خاصیت رنگ پذیری بالای آن می باشد و به همین دلیل می تواند طیف گسترده ای از رنگ ها را در طراحی آلاچیق های مدرن چوبی پیاده سازی کرد.

گاهی در طراحی آلاچیق های چوبی مدرن، برای زیبایی بیشتر در بناهای بسیار بزرگ اقدام به ایجاد حوضچه های کوچک می نمایند که می تواند جلوه زیبایی را به آلاچیق و فضای ایجاد شده اضافه کرد.

افرادی که علاقه مند به ساخت آلاچیق مدرن چوبی دارند، می توانند برای مشاهده انواع مدل های آلاچیق، به سایت پارس آرک مراجعه نمایند.

ایجاد آلاچیق های مدرن چوبی با استفاده از هنر معماری

ایجاد آلاچیق های مدرن چوبی با استفاده از هنر معماری
ایجاد آلاچیق های مدرن چوبی با استفاده از هنر معماری

استفاده از هنرهای معماری برای ساخت هر بنایی، بستگی به زمان و دوره خود دارد. یعنی اگر در طول تاریخ در مورد هنرهای معماری نگاه کنید، متوجه خواهید شد که در هر عصر و دوره ای، سبک و هنر خاصی را در خود جای داده است.

در دنیای امروز با توجه به پیشرفت تکنولوژی و مدرنیته شدن زندگی ما انسان ها، هنرهای معماری، دستخوش تغییرات اساسی شده است که هدف آن کمک به هر چه زیباتر شدن بناها و در نهایت محیط جامعه خواهد شد.

استفاده از آلاچیق مدرن چوبی و طراحی آن توسط هنر معماری، از جمله تحولاتی بوده است که ما می توانیم مشاهده کنیم. معماری مدرن در ساخت چنین سازه ای و در کنار آن استفاده از مصالح نوین و جدید باعث شده که شگفتی های زیادی را در این حوزه به وجود آورد.

مقاومت بالا

بعضی از تجهیزات مورد استفاده در ساخت آلاچیق های مدرن چوبی، به گونه ای طراحی شده اند که مقاومت بسیار بالایی در برابر تمامی شرایط آب و هوایی را دارند و در کنار آن، استفاده از هنرهای معماری متنوع، باعث شده که طرح و اشکال بسیار زیبا و چشم نوازی را در طراحی آن مشاهده کنیم.

مهمترین هدف برای افرادی که اقدام به ساخت آلاچیق های مدرن می نمایند، این است که این سازه از دوام و ماندگاری بالایی برخوردار باشد و در عین حال، زیبایی چشم نوازی را از خود نشان دهد.

هنر معماری نوین این امکان را برای افراد فراهم آورده که بتوانند با استفاده از ایده های خود اقدام به طراحی چنین سازه هایی با زیبایی بی نظیر نمایند.

از جمله بهترین معماری ها و طرح هایی که می توان در ساخت آلاچیق مدرن چوبی مشاهده کرد، در سایت پارس آرک می باشد که افراد علاقه مند می توانند به سایت پارس آرک مراجعه نمایند.

مزایای آلاچیق مدرن چوبی

مزایای آلاچیق مدرن چوبی
مزایای آلاچیق مدرن چوبی

امروزه تغییرات گسترده و اساسی در طراحی دکوراسیون ها رخ داده است و روز به روز در حال پیشرفت و تغییر می باشد و این تغییرات را می توان در ساخت آلاچیق های مدرن چوبی مشاهده کرد.

از جمله تغییرات گسترده ای که می توان در طراحی چنین سازه ای مشاهده کرد، استفاده از متریال و مصالحی می باشد که در ساخت آن استفاده می شود.

گاهی در طراحی و ساخت آلاچیق مدرن چوبی، از ترکیب چندین مصالح مانند چوب و فلز و شیشه استفاده می شود که این ترکیب می تواند باعث خلق آثاری زیبا و دلچسب شود و زیبایی منحصر به فردی را در معرض نمایش بگذارد.

استفاده از آلاچیق های چوبی دارای مزایای متعددی می باشد که ما در موارد زیر به تعدادی از این مزایا اشاره خواهیم نمود:

آلاچیق های مدرن چوبی از لحاظ قیمتی، نسبتا ارزان و به صرفه می باشند و مهمترین مزیت آن، در دسترس بودن آن می باشد و جزو محبوب ترین آلاچیق های مورد استفاده در بسیاری از منازل می باشد.

نورپردازی های متنوع

مزیت دیگری که می توان در مورد آلاچیق مدرن چوبی اشاره کرد، این است که می توان از نورپردازی های متنوعی در آن استفاده کرد و سازگاری با این قضیه از نقاط قوت چنین سازه ای می باشد که می تواند زیبایی منحصر به فردی را در اختیار افراد قرار دهد.

آلاچیق مدرن چوبی، به نوعی طراحی می شود که با محیط زیست، سازگاری کامل داشته باشد و از مواد و مصالحی که می تواند به محیط زیست آسیب بزند، ساخته نخواهد شد.

آلاچیق های مدرن چوبی به گونه ای طراحی می شوند که عایق سرمایشی و گرمایشی داشته باشد و این امر به صورت کاملا طبیعی به وجود می آید و نیازی به استفاده از سیستم های گرمایشی یا سرمایشی نخواهد بود که همین امر باعث صرفه جویی در مصرف انرژی و هزینه کمتر خواهد شد.

در ساخت آلاچیق مدرن چوبی، از نیروی انسانی کمتری استفاده می شود و یکی دیگر از نکات صرفه جویی در هزینه، مربوط به همین مورد نیروی انسانی می باشد که نیرو و زمان کمتری مصرف می شود.

اجزای آلاچیق مدرن چوبی

اجزای آلاچیق مدرن چوبی
اجزای آلاچیق مدرن چوبی

در طراحی های امروزی برای ساخت آلاچیق مدرن چوبی، باید به اجزای آلاچیق و مصالحی که مورد استفاده قرار می گیرد، توجه کرد. این اجزا عبارتند از:

 1. ستون های آلاچیق
 2. تیر اصلی آلاچیق
 3. ایجاد دیواره‌ های آلاچیق
 4. آیا لازم است از نرده استفاده شود یا خیر.
 5. لچک
 6. تیر اصلی خرپا که باعث افزایش مقاومت مصالح می شود.
 7. تیر فرعی خرپا
 8. زیرسازی سقف برای مقاومت در برابر تغییرات آب و هوایی و فیزیکی

نورپردازی زیبا در ساخت آلاچیق مدرن چوبی

نورپردازی زیبا در ساخت آلاچیق مدرن چوبی
نورپردازی زیبا در ساخت آلاچیق مدرن چوبی

نورپردازی و استفاده از آن از جمله موارد مهمی می باشد که باید در طراحی و ساخت آلاچیق مدرن چوبی مد نظر قرار داد. در طراحی آلاچیق چه در محیط منزل، چه در محیط های عمومی و دیگر مناطق، استفاده از نورپردازی از اهمیت بالایی برخوردار است.

زیرا نحوه نور پردازی و طراحی آن می تواند باعث افزایش زیبایی و جذابیت آلاچیق مدرن چوبی شود. استفاده از نورپردازی هایی که بتواند مقاومت بالایی در برابر شرایط آب و هوایی داشته باشد، از اهمیت بالایی برخوردار است.

زیرا آلاچیق در محیط بیرون و هوای آزاد قرار دارد و ممکن است طی یک روز، دچار گرما و سرما شود و یک سیستم نورپردازی خوب باید به گونه ای باشد که در مقابل چنین تغییراتی مقاوم باشد که شما می توانید انواع و اقسام نورپردازی ها را در سایت پارس آرک مشاهده کنید و بر اساس سلیقه خود اقدام به سفارش نمایید.

یکی از روش هایی که امروزه در سیستم نورپردازی طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است، استفاده از ریسه های چشمک زن و ساده می باشد که می توان در نورپردازی آلاچیق های امروزی مورد استفاده قرار داد.

شرط استفاده از چنین سیستم هایی، داشتن برقی مطمئن می باشد تا در مقابل نوسانات برقی مقاوم باشد.

استفاده مناسب از فضای اطراف هنگام ساخت آلاچیق مدرن چوبی

استفاده مناسب از فضای اطراف هنگام ساخت آلاچیق مدرن چوبی
استفاده مناسب از فضای اطراف هنگام ساخت آلاچیق مدرن چوبی

در ساخت آلاچیق های مدرن چوبی، استفاده از محیط اطراف و بهره وری از آن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد و برخی از طراحان از این مسئله غافل می شوند و به محیط اطراف آلاچیق، توجهی ندارند. استفاده از محیط اطراف آلاچیق برای طراحی پیرامون آلاچیق می تواند زیبایی چند برابری به آلاچیق دهد و باعث زیبایی آن شود.

استفاده از آب نما و ایجاد حوضچه های کوچک، کاشت گیاه و درخت و استفاده از چنین ابزارهایی می تواند به زیبایی هر چه بیشتر سازه های آلاچیق کمک فراوانی نماید. امروزه در مبحث طراحی و ساخت آلاچیق مدرن چوبی، یکی از ارکان اصلی مورد توجه طراحان خبره، توجه به محیط اطراف آلاچیق می باشد.

شما می توانید برای مشاهده انواع مدل ها و طراحی سازه های آلاچیق مدرن چوبی و طرح های پیرامون آن به سایت پارس آرک مراجعه نمایید.

اهمیت امن بودن آلاچیق مدرن چوبی

اهمیت امن بودن آلاچیق مدرن چوبی
اهمیت امن بودن آلاچیق مدرن چوبی

امن بودن و مقاومت بالای آلاچیق در مقابل تغییرات اقلیمی و آب و هوایی، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. سازه ها و مصالحی که در هنگام ساخت آلاچیق مدرن چوبی استفاده می شوند، باید از لحاظ امنیت و مقاومت در سطح بالایی باشند تا بتوانند در مقابل بادهای شدید، باران و آفتاب، مقاومت داشته باشند.

از مهمترین فاکتورهای ساخت آلاچیق مدرن چوبی، مقاومت بالای آن در مقابل زلزله و حوادث این چنینی می باشد که خوشبختانه امروزه با پیشرفت هایی که در حوزه مصالح و … به وجود آمده است، می توان به این اطمینان رسید که آلاچیق های مدرن چوبی از امنیت بسیار بالایی برخوردار هستند.

نتیجه گیری

نتیجه گیری
نتیجه گیری

ما در این مقاله توانستیم در مورد یکی از پر استفاده ترین سازه ها و مکان هایی که امروزه مورد توجه عموم می باشد، توضیحاتی ارائه دهیم. استفاده از آلاچیق مزیت های بسیار فراوانی دارد که هر کدام از انواع آلاچیق ها می تواند زیبایی منحصر به فردی به محیط مورد نظر ارائه دهد.

یکی از بهترین و رایج ترین انواع آلاچیق ها که امروزه از طرفداران زیادی برخوردار است، آلاچیق مدرن چوبی می باشد که از زیبایی های منحصر به فردی برخوردار است و با استفاده از هنر معماری روز، اقدام به ساخت چنین سازه هایی می نمایند.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و همچین سفارش و ساخت انواع آلاچیق های مدرن چوبی، به سایت پارس آرک به نشانی www. parsarc.org مراجعه نمایید.

در پایان توصیه می کنیم از صفحه تزیین بالکن با ریسه دیدن نمایید.

https://cutt.ly/lXGUuzg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید