لیست قیمت آلاچیق

لیست قیمت آلاچیق

Table of Contents

در این مقاله به بررسی لیست قیمت آلاچیق خواهیم پرداخت.

همه ما انسان ها نیاز به استراحت، تقویت روحیه، ریکاوری جسمی و ذهنی داریم و بسیاری از عوامل باعث می شود که این نیازها رفع شود. شاید از جمله مواردی که بسیاری از افراد آن را نادیده می گیرند، استفاده از محیط اطراف زندگی خودمان می باشد که این محیط می تواند محیط خانه ما، محیط عمومی و مکان های عمومی مانند فضای سبز و پارک ها باشد.

استفاده از این امکانات می تواند باعث احساس خشنودی برای فرد شود. امروزه مبحث طراحی و استفاده از آن در محیط زندگی، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و امروزه مورد استفاده بسیاری از مردم قرار گرفته است.

برای استعلام قیمت روز انواع آلاچیق از جلمه، آلاچیق مدرن چوبی، آلاچیق سفره خانه سنتی و آلاچیق لواسان با ما در تماس باشید.

09102600198

آلاچیق

یکی از روش هایی که بسیاری از افراد برای زیباسازی و استفاده از محیط زندگی یا محیط عمومی استفاده می نمایند، آلاچیق می باشد. ساخت و ایجاد آلاچیق باعث می شود که فضای منزل یا فضای بیرون از منزل زیباتر به نظر برسد.

همچنین از آلاچیق ها می توان در پذیرایی از مهمان ها و برگزاری دورهمی ها استفاده کرد. داشتن چنین محیطی در اطراف خود می تواند باعث شود که افراد بعد از پشت سر گذاشتن یک روز سخت کاری، اقدام به استراحت در آلاچیق نمایند و از فضای آن استفاده کافی ببرند.

آلاچیق ها دارای انواع مختلفی می باشند که هر کدام از آن ها، دارای ویژگی های خاص خود می باشند و کاربردهای متنوعی نیز دارند. برخی از این آلاچیق ها صرفا در محیط منزل کاربرد دارد و برخی دیگر، در محیط های دیگر مورد استفاده قرار می گیرد.

ما در این مقاله قصد داریم به طور مفصل و تخصصی به بررسی آلاچیق و انواع آلاچیق ها بپردازیم و از مزایای استفاده آن اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم. همچنین به بررسی لیست قیمت آلاچیق و عوامل موثر بر هزینه و قیمت آلاچیق خواهیم پرداخت.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع آلاچیق و استفاده آن و همچنین اطلاع از قیمت های آلاچیق، به سایت پارس آرک به نشانی www.parsarc.org مراجعه نمایید. شرکت پارس آرک، معتبرترین موسسه حال حاضر در این زمینه معرفی می شود.

ما در این مقاله به سوالات زیر پاسخ خواهیم داد:

آلاچیق چیست؟

در ساخت آلاچیق‌ها از چه مصالح و متریالی استفاده می شود؟

مزیت استفاده از آلاچیق چیست؟

انواع آلاچیق چیست؟

آلاچیق مدرن چیست؟

لیست قیمت آلاچیق

عوامل موثر بر قیمت آلاچیق کدامند؟

خرید و قیمت انواع آلاچیق

نکات مهم در هنگام انتخاب و خرید آلاچیق کدامند؟

نتیجه گیری

 

 

آلاچیق چیست؟

آلاچیق چیست؟
آلاچیق چیست؟

امروزه واژه آلاچیق زیاد شنیده می شود و به صورت عامیانه مورد استفاده مردم قرار می گیرد. اگر بخواهیم به صورت درست در مورد واژه آلاچیق توضیحاتی را ارائه دهیم، باید گفت که واژه آلاچیق در فرهنگ لغت فارسی در قدیم به کلاه فرنگی یا طارم گفته می شد.

این سازه نوعی سایبان محسوب می شد که سقف آن پوشیده بوده و اطراف آن باز می باشد و به عنوان یک مکانی برای اهداف مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

از جمله کاربردهای آلاچیق می توان به عنوان یک مکانی برای استراحت اشاره کرد و همچنین می توان از انواع آلاچیق برای گذراندن وقت و اوقات فراغت، دورهمی های خانوادگی، برگزاری مراسم کوچک و … اشاره کرد.

پیشنهاد می کنیم از پست قیمت آلاچیق روی پشت بام دیدن کنید.

آلاچیق می تواند در محیط منزل و در حیاط مورد استفاده قرار گیرد

آلاچیق می تواند در محیط منزل و در حیاط مورد استفاده قرار گیرد. همچنین می توان با ساخت آلاچیق در مکان هایی مانند پارک و فضای سبز، سواحل دریا و …، از آن استفاده نمود.

امروزه می توان به تعداد زیادی نیز آلاچیق مشاهده کرد و در اکثر خانه هایی که حیاط نسبتا بزرگی دارند، می توان آلاچیق ساخت و استفاده کرد. در گذشته اگر کسی در خانه خود آلاچیق داشت، نشانه ای از لوکس بودن زندگی را نشان می داد، اما امروزه چنین نیست.

زیرا می توان با صرف هزینه هایی مناسب در نقطه ای از منزل، اقدام به ایجاد آلاچیق کرد. آلاچیق می تواند فضای کمی را در محیط اشغال کند و در عین حال می تواند به محیطی تبدیل شود که برای گذراندن اوقات فراغت از آن بهره برد.

امروزه با گسترش زندگی آپارتمان نشینی و زندگی شهر نشینی، نیاز به محیط های دلنشین و دلچسب که می تواند باعث افزایش روحیه و گذراندن استراحت باشد، از اهمیت بیشتری برخوردار شده است.

ساخت آلاچیق

در چنین شرایطی می توان با ساخت آلاچیق اقدام به انجام چنین کاری نمود تا بتوان سوای زندگی مدرن و شهرنشینی، از فضایی دنج و دلنشین نیز استفاده کرد. سازه های آلاچیق می تواند از جنس فلز یا چوب یا دیگر مصالح باشد که با توجه به محیط مورد استفاده و فاکتورهای دیگر، اقدام به ساخت آن نمود.

آلاچیق ها می توانند انواع مختلفی داشته باشند و در اشکال مختلفی نیز ساخته شوند. این اشکال بر اساس میزان فضای اشغال شده و سلیقه افراد انتخاب شده و مورد استفاده قرار می گیرد.

تهیه و ساخت چنین سازه ای نیازمند استفاده از نیروهای متخصص و کارآمد می باشد تا بتوان به بهترین شکل از آن استفاده کرد. استفاده از مصالح محکم و مقاوم جزو موارد مهم و اساسی در ساخت آلاچیق به شمار می رود.

زیرا در صورت استفاده از مصالح نادرست و نامرغوب، احتمال خرابی و پوسیدگی و از بین رفتن آلاچیق افزایش می یابد. یک آلاچیق مناسب و خوب باید بتواند در مقابل انواع شرایط آب و هوایی مقاوم باشد.

توصیه ما این است که برای مشاهده انواع آلاچیق ها و مدل های مختلف آن و همچنین اطلاع از لیست قیمت آلاچیق و همچنین ساخت آلاچیق، به سایت پارس آرک به نشانی www.parsarc.org مراجعه کنید.

در ساخت آلاچیق‌ها، از چه مصالح و متریالی استفاده می شود؟

در ساخت آلاچیق‌ها، از چه مصالح و متریالی استفاده می شود؟
در ساخت آلاچیق‌ها، از چه مصالح و متریالی استفاده می شود؟
 • سازه اصلی آلاچیق به صورت کلی از فلز یا چوب می باشد که بستگی به انتخاب مشتری دارد.
 • در صورتی که از فلز برای ساخت آلاچیق استفاده می شود، استفاده از رنگ های عایقی برای مقاومت در برابر زنگ زدگی الزامی خواهد بود.
 • برای ساخت آلاچیق به وسیله چوب، لازم است قبل از انجام مراحل برش و تهیه آن، چوب مورد استفاده طی فرایندی مقاوم سازی شود و از خوردگی جلوگیری شود.
 • سقف آلاچیق می تواند از چوب یا فلز بوده و پوشانده شدن آن می تواند از مصالح مختلفی استفاده شود.
 • برخی از آلاچیق ها، بدون دیوار می باشند و برخی از دیوار استفاده می کنند که این دیوارها بستگی به مقدار هزینه صرف شده خواهد داشت که می تواند از جنس شیشه یا چوب باشد.

مزیت استفاده از آلاچیق

مزیت استفاده از آلاچیق
مزیت استفاده از آلاچیق

با خرید آلاچیق و ساخت و نصب آن در محیط هایی مانند محیط منزل، محیط پارک ها و … می توان به زیبایی محیط زندگی خود افزود و از آن استفاده کافی را برد. ساخت آلاچیق در محیط های مختلف می تواند باعث شود که فرد در اوقات فراغت خود احساس خوشحالی نماید.

همچنین از آلاچیق ها در محیط هایی مانند رستوران ها و کافی شاپ ها استفاده می شود که می تواند یک فضای خصوصی را برای دورهمی های دوستانه و خانوادگی فراهم آورد و به زیبایی محیط کافی شاپ اضافه کند.

ساخت و احداث آلاچیق در محیط منزل می تواند به ارزش آن اضافه کند و همین امر باعث می شود که محیط منزل یک محیط لوکس، زیبا و دلنشین باشد.

از جمله مزیت های استفاده از آلاچیق می توان به موارد زیر اشاره کرد:

استفاده از آلاچیق می تواند در تمام فصول سال باشد و از آن بهره برد.

در فصل زمستان می توان از باران و برف در امان ماند و در عین حال از محیط اطراف خود لذت برد.

از آلاچیق می توان برای دورهمی و مهمانی ها استفاده کرد و همچنین در محیط های رستوران و کافی شاپ می توان برای برگزاری دورهمی خصوصی استفاده کرد.

گاهی می توان از آلاچیق در راستای ورزش کردن استفاده کرد.

افزایش قیمت و اعتبار بنا از جمله مزیت های استفاده از آلاچیق می باشد.

این که چه نوع آلاچیقی می تواند نیاز فرد را تامین کند، بستگی به شرایط مختلف دارد که یکی از آن ها، میزان هزینه ای می باشد که فرد قصد دارد صرف نماید.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد لیست قیمت آلاچیق و همچنین سفارش و آماده سازی انواع آلاچیق به سایت پارس آرک به نشانی www.parsarc.org مراجعه فرمایید.

انواع آلاچیق

انواع آلاچیق
انواع آلاچیق

آلاچیق ها بر اساس متریال ساخت و نوع سازه ای که در ساخت آن استفاده می شود، به انواع مختلفی نیز تقسیم خواهد شد که ما در موارد زیر به بررسی انواع آلاچیق خواهیم پرداخت:

آلاچیق چوبی

یکی از پرکاربردترین انواع آلاچیق که می توان در بسیاری از مناطق مشاهده کرد، آلاچیق چوبی می باشد. آلاچیق چوبی جزو بهترین نوع آلاچیق در فضای باز می باشد که نمای داخلی و بیرونی زیبایی نیز دارد.

در آلاچیق های چوبی می توان انواع هنرها و معماری های مختلفی را پیاده سازی و مشاهده کرد. برای ساخت آلاچیق چوبی، از چوب درختانی مانند چوب درخت سرو و کاج و … استفاده می شود.

همچنین از چوب هایی استفاده خواهد شد که مقاومت بالایی در برابر شرایط آب و هوایی مختلف دارند.

از این نوع آلاچیق ها می توان در انواع پارک ها، فضای سبز و سواحل دریا مشاهده کرد و به دلیل مقاومت بالای چوب استفاده شده در سازه در مقابل رطوبت و شرایط مختلف آب و هوایی، می توان بیشترین کاربرد آن را در چنین مناطقی مشاهده کرد.

همچنین در مقاوم سازی آن از روکش های رنگ مقاوم و عایق استفاده می شود تا عمر طولانی تری نیز داشته باشد. شما می توانید برای مشاهده انواع مدل های آلاچیق چوبی و اطلاع از لیست قیمت آلاچیق به سایت پارس آرک به نشانی www.parsarc.org مراجعه نمایید.

آلاچیق فلزی

یکی از مقاوم ترین و بهترین انواع آلاچیق که می توان در بدترین شرایط آب و هوایی هم از آن ها استفاده کرد، آلاچیق فلزی می باشد.

آلاچیق فلزی در ابعاد و شکل های مختلفی نیز ساخته می شود و در بسیاری از مناطقی جنگلی، محیط منزل، محیط پشت بام و … مورد استفاده قرار می گیرد. دلیل استفاده از آلاچیق فلزی این است که مقاومت بسیار زیادی در برابر انواع شرایط آب و هوایی دارد و در مقابل زلزله هم مقاوم تر می باشد.

آلاچیق های فلزی را می توان در متراژهای مختلف و در اشکال گوناگون طراحی نمود و طراحان و سازندگان آلاچیق با توجه به متراژ اشغال شده و میزان هزینه فرد، متراژ دلخواه فرد را پیاده سازی می نمایند.

برای نمای آلاچیق فلزی می توان از سازه های چوبی استفاده کرد و هنر و طرح های مختلفی را روی آن پیاده سازی کرد تا چهره زیباتری نیز به خود بگیرد. سقف آلاچیق های فلزی را می توان به صورت فلزی یا شیشه ای طراحی کرد و دیواره های آن هم می توان از شیشه یا چوب ساخت.

طبیعتا آلاچیق های فلزی به دلیل استفاده از متریال فلز، می تواند هزینه های بیشتری را بطلبد که شما می توانید برای مشاهده انواع مدل های آلاچیق فلزی و اطلاع از لیست قیمت آلاچیق فلزی و انواع آن، به سایت پارس آرک مراجعه فرمایید.

آلاچیق ترکیبی

آلاچیق ترکیبی
آلاچیق ترکیبی

آلاچیق های ترکیبی می تواند از ترکیب چندین مصالح و متریال ساخته شود و بیشترین آلاچیق های امروزی از این مدل بوده است.

از جمله موادی که می توان در ساخت آلاچیق های ترکیبی استفاده کرد، می توان به آهن، چوب، آلومینیوم، شیشه، سفال و غیره اشاره کرد. از این نوع آلاچیق ها در بسیاری از منازل، ویلاها، فضای سبز، رستوران ها و کافی شاپ ها می توان استفاده کرد که جنبه ظاهری زیبایی نیز خواهد داشت.

آلاچیق حصیری

آلاچیق حصیری یکی دیگر از انواع آلاچیق های می باشد که مورد استفاده بسیاری از مردم قرار می گیرد. بیشترین مورد استفاده از آلاچیق حصیری در مناطق شمالی یا جنوبی می باشد و طراحی آن با توجه به شرایط آب و هوایی و اقلیمی می تواند متفاوت باشد و در ساخت آن باید چنین مورد را رعایت کرد.

زیرا بر اساس شرایط آب و هوایی می بایست از مصالحی استفاده کرد که مقاومت بیشتری نیز داشته باشد. اکثر آلاچیق های حصیری از چوب و سنگ ساخته می شود و در نمای ظاهری درونی و بیرونی آن می توان از کف پوش های چوبی یا سنگی استفاده کرد.

استفاده از طراحی های مختلف می تواند باعث زیباسازی چنین سازه ای شود و برای تزئین نمای درونی گاهی می توان از حصیر و یا چوب گیاهانی مانند ارغوان استفاده کرد که در زیباسازی آن بسیار موثر می باشد.

از این نوع آلاچیق ها در منازل، پارک، ویلاها، سواحل دریا و … می توان استفاده کرد و شما می توانید برای مشاهده انواع آلاچیق حصیری و اطلاع از لیست قیمت آلاچیق حصیری به سایت پارس آرک مراجعه فرمایید.

آلاچیق پارچه ای

آلاچیق پارچه ای مانند آلاچیق فلزی بوده و سازه های مورد استفاده در این نوع آلاچیق، از فلز ساخته می شود.

اما سقف آن توسط پارچه های برزنتی پوشانده خواهد شد. در این نوع از سازه ها، در وسط آن یک ستونی زده می شود که حالت مخروطی به خود بگیرد و همین امر باعث مقاوم سازی سقف و سازه آلاچیق پارچه ای خواهد شد.

آلاچیق پرگولا

نوع دیگری از آلاچیق وجود دارد که البته تفاوت های زیادی نسبت به سایر آلاچیق ها خواهد داشت که به آن پرگولا گفته می شود. در آلاچیق پرگولا می توان تفاوت های زیادی را از نظر پوشش سقفی، نوع سایه بان، سازه های مورد استفاده و … مشاهده کرد.

در پرگولا، سقف به صورت باز بوده و حالتی مشبک دارد تا نور خورشید را به داخل منتقل نماید. در صورتی که در آلاچیق های دیگر، سقف به صورت بسته بوده و هیچ نوری وارد آلاچیق نخواهد شد و سایبان کامل می باشد.

همچنین در ساختار پرگولا می توان به گونه ای طراحی کرد که به سازه های دیگر متصل شود ولی در آلاچیق های معمولی چنین عملی رخ نمی دهد و ساختاری جداگانه دارند.

در طراحی و معماری های امروزی می توان پرگولا و آلاچیق را با هم تلفیق کرد و از مزایای آن استفاده کرد. به عنوان مثال با ترکیب آلاچیق معمولی و پرگولا می توان هم از فضای اطراف که باز است استفاده کرد و هم می توان به بالا خیره شد و از داخل به نمای آسمان نگاه کرد.

همچنین از نظر هزینه ای، آلاچیق پرگولا با دیگر آلاچیق ها تفاوت های زیادی دارد.

شما می توانید برای مشاهده انواع آلاچیق پرگولا و اطلاع از لیست قیمت آلاچیق، به سایت پارس آرک به نشانی www.parsarc.org مراجعه نمایید.

آلاچیق مدرن

آلاچیق مدرن
آلاچیق مدرن

با توجه به پیشرفت روزافزون تکنولوژی و استفاده از ابزارآلات مختلف، در بسیاری از بناها و سازه ها می توان فضای مدرنی را تجربه کرد.

آلاچیق مدرن از جمله آلاچیق هایی می باشد که امروزه بسیار رایج بوده و این نوع از آلاچیق ها، علاوه بر اهمیت طراحی محیط داخلی، به محیط بیرونی آن هم توجه می شود و در فضای بیرونی آن هم می توان زیبایی قابل توجهی را مشاهده کرد.

برخی از آلاچیق های مدرن به حدی زیبا و چشم نواز هستند که هر کسی را مجذوب خود می کند. امروزه از آلاچیق مدرن علاوه بر محیط منزل می توان در محیط هایی مانند رستوران ها و کافی شاپ ها برای جلب مشتری استفاده کرد.

استفاده از طراحی های مدرن و استفاده از سازه های مختلف در طراحی آلاچیق مدرن می توان رنگ و بوی مدرن بودن را در دنیای خود مشاهده کنیم و در عین حال از یک فضای دنج برای دورهمی ها و مهمانی ها و اوقات فراغت استفاده کنیم.

در سایت پارس آرک، شما می توانید انواع مدل و طراحی آلاچیق های مدرن را مشاهده کنید و همچنین می توان میزان هزینه مصرفی در ساخت آن را مشاهده کرد. پس توصیه می شود برای مشاهده و سفارش انواع آلاچیق مدرن و اطلاع دقیق از لیست قیمت آلاچیق مدرن به سایت پارس آرک به نشانی www.parsarc.org مراجعه نمایید.

لیست قیمت آلاچیق

لیست قیمت آلاچیق
لیست قیمت آلاچیق

شاید مهمترین دغدغه ای که برای علاقه مندان به سازه هایی مانند آلاچیق به وجود بیاید، مقدار هزینه ای است که باید برای ساخت آلاچیق و انواع آن صرف کرد.

زیرا آلاچیق ها دارای انواع مختلفی می باشند که هر کدام از آن ها دارای قیمت های مختلف بوده و افراد می توانند بر اساس بودجه ای که قصد هزینه کردن برای ساخت آن را دارند، اقدام به سفارش و ساخت آلاچیق نمایند.

ما در ادامه مقاله نیز به بررسی عوامل موثر بر هزینه ساخت آلاچیق خواهیم پرداخت و در نهایت به تعدادی از انواع آلاچیق ها و اطلاع از شرایط هزینه ای آن می پردازیم. اما بهترین کار این است که شما برای اطلاع دقیق از لیست قیمت آلاچیق، به سایت پارس آرک مراجعه نموده و اطلاعات کافی را به دست آورید.

عوامل موثر بر قیمت آلاچیق

عوامل موثر بر قیمت آلاچیق
عوامل موثر بر قیمت آلاچیق

همان طور که گفته شد، فاکتورها و شرایط مختلفی نیز در میزان هزینه مصرفی برای ساخت آلاچیق دخیل خواهد بود که ما به تعدادی از آن اشاره خواهیم کرد. از جمله عوامل موثر بر قیمت آلاچیق عبارتند از:

 • نوع مصالح و متریال مورد استفاده در ساخت آلاچیق
 • سفارش نوع آلاچیق که از کدام نوع استفاده شود از جمله آلاچیق چوبی، فلزی، پارچه و …
 • متراژ ساخته شده می تواند از جمله عوامل موثر بر هزینه باشد.
 • استفاده از طرح ها و معماری های متنوع برای زیباتر شدن آلاچیق
 • استفاده از آلاچیق های ترکیبی و ترکیب چندین مصالح با یکدیگر
 • وسایل جانبی و اضافه شده با آلاچیق مانند صندلی، مبل، میز، سیستم نورپردازی و …

موارد بالا صرفا تعدادی از عوامل موثر بر هزینه و قیمت آلاچیق می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد لیست قیمت آلاچیق و سفارش و ساخت انواع آلاچیق، به سایت پارس آرک به نشانی www.parsarc.org مراجعه نمایید.

خرید و قیمت انواع آلاچیق

خرید و قیمت انواع آلاچیق
خرید و قیمت انواع آلاچیق

همان طور که در موارد بالا گفته شد، عوامل زیادی نیز در هزینه ساخت آلاچیق موثر خواهد بود. حال در موارد زیر به تعدادی از انواع آلاچیق های پرکاربرد و عوامل تاثیرگذار در هزینه آن ها اشاره خواهیم کرد:

خرید و قیمت آلاچیق های چوبی

خرید و قیمت آلاچیق های چوبی
خرید و قیمت آلاچیق های چوبی

یکی از پرکاربردترین انواع آلاچیق ها، آلاچیق چوبی می باشد که در بسیاری از مکان ها مورد استفاده قرار می گیرد و مواد و مصالح استفاده شده در آلاچیق های چوبی، از چوب درختان می باشد.

آلاچیق های چوبی با توجه به نوع چوب استفاده شده در ساخت آن و ماندگاری آن می تواند قیمت های مختلفی داشته باشد و با توجه به میزان کارایی آن و متریال استفاده شده در آلاچیق های چوبی، میزان هزینه و قیمت آلاچیق های چوبی مشخص خواهد شد.

از آنجایی که برای زیبایی و مقاوم سازی و عایق کاری آلاچیق های چوبی از رنگ های مختلف استفاده می شود، می تواند بر هزینه نهایی ساخت آن موثر باشد.

آلاچیق های چوبی جزو یکی از به صرفه ترین انواع آلاچیق ها می باشد که بسیار مورد توجه عموم مردم قرار گرفته و در مکان هایی مانند محیط منزل، ویلاها و … مورد استفاده قرار می گیرد.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع آلاچیق چوبی و اطلاع از لیست قیمت آلاچیق چوبی به سایت پارس آرک به نشانی www.parsarc.org مراجعه نموده و در نهایت اقدام به سفارش آن نمایید.

خرید آلاچیق فلزی

خرید آلاچیق فلزی
خرید آلاچیق فلزی

یکی از محکم ترین و بهترین انواع آلاچیق، آلاچیق های فلزی می باشد که امروزه جزو پرکاربردترین نوع آلاچیق محسوب می شود. استفاده از فلز باعث شده که این نوع سازه ها از مقاومت و استحکام بالایی برخوردار باشد.

به همین دلیل می توان گفت که نوع فلز استفاده شده و مقدار به کار برده شده در سازه می تواند بر قیمت و خرید آلاچیق فلزی موثر باشد. نوع پیچ و مهره های استفاده شده در اتصالات آلاچیق فلزی و میزان متراژ ساخته شده نیز از عوامل موثر بر قیمت آلاچیق فلزی می باشد.

در آلاچیق فلزی نیز مانند آلاچیق چوبی، می توان با کمترین هزینه اقدام به ساخت آن نمود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد لیست قیمت آلاچیق فلزی و سفارش آن، به سایت پارس آرک مراجعه نمایید.

 خرید آلاچیق سیمانی

یکی از انواع آلاچیق ها که در بین عموم مردم رایج است و در بسیاری از رستوران ها، کافه ها و پارک ها مورد استفاده قرار می گیرد، آلاچیق سیمانی می باشد. در این نوع از آلاچیق ها، از بتن و مصالح ساختمانی استفاده می شود و گاهی از چوب یا فلز هم به عنوان ترکیبی از سازه مورد استفاده قرار می گیرد.

آلاچیق های سیمانی جزو آلاچیق های دائمی بوده و بهترین استحکام ممکن را دارد. از طرفی میزان هزینه ای که برای ساخت آن صرف می شود، به مراتب بیشتر از سایر آلاچیق ها می باشد.

برای اطلاع از لیست قیمت آلاچیق سیمانی و سفارش و آماده سازی آن می توانید به سایت پارس آرک به نشانی www.parsarc.org مراجعه نمایید.

خرید آلاچیق شیشه ای

یکی از زیباترین و مدرن ترین آلاچیق های مورد استفاده در بسیاری از مناطق، آلاچیق شیشه ای است. آلاچیق های شیشه ای در محیط های رو باز مانند پشت بام های ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرد و جلوه قشنگی را به محیط منزل اضافه می نماید.

اکثر آلاچیق های شیشه ای در مقابل حرارت، سرما، شرایط بد آب و هوایی، نقش عایق را ایفا می نماید. این شیشه های عایقی نیز از هزینه هایی برخوردار است و لازمه ساخت آن صرف هزینه هایی برای ساخت آن می باشد.

میزان هزینه ساخت آلاچیق های شیشه ای به مراتب نسبت به باقی آلاچیق ها، به صرفه تر و ارزان تر می باشد و به همین دلیل یکی از دلایل محبوبیت آن، به صرفه بودن هزینه آن می باشد.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ساخت آلاچیق شیشه ای و اطلاع از لیست قیمت آلاچیق شیشه ای، به سایت پارس آرک به نشانی www.parsarc.org مراجعه نمایید.

نکات مهم در هنگام انتخاب و خرید آلاچیق

نکات مهم در هنگام انتخاب و خرید آلاچیق
نکات مهم در هنگام انتخاب و خرید آلاچیق

تا این بخش از مقاله با انواع آلاچیق ها و عوامل موثر بر هزینه های ساخت آنان آشنا شدید. به دلیل تنوع در انواع آلاچیق ها، می توان گفت که فرد متقاضی با طیف گسترده ای از انتخاب همراه است.

فرد متقاضی ساخت آلاچیق باید با توجه به شرایط مختلفی از جمله میزان هزینه ای که قصد دارد صرف کند، متراژ خانه، متراژ مورد استفاده، اقدام به سفارش ساخت آلاچیق نماید.

از نکات مهم و کلیدی در سفارش و ساخت آلاچیق، باید گفت که اگر فردی قصد دارد از آلاچیق صرفا برای گذراندن اوقات فراغت خود در تمام فصول سال استفاده کند، بهتر است از آلاچیق چوبی استفاده کند که از لحاظ هزینه ای به صرفه بوده و می تواند جلوه زیبایی را به محیط زندگی خود دهد.

هر چه متراژ آلاچیق بیشتر باشد یا تعداد اضلاع طراحی شده در آلاچیق بیشتر باشد، میزان هزینه مصرفی افزایش می باشد که دلیل آن هم استفاده از مصالح بیشتر می باشد. بنابراین باید به چنین نکاتی در زمان سفارش آلاچیق دقت نمود که سایت پارس آرک می تواند در این زمینه راهنمای خوبی باشد.

مهمترین فاکتور در انتخاب آلاچیق و نوع آن

مهمترین فاکتور در انتخاب آلاچیق و نوع آن این است که باید به فضا و محیطی که قرار است در آن آلاچیق ساخته شود، توجه شود. به عنوان مثال اگر فردی قصد دارد در حیاط منزل خود اقدام به ساخت آلاچیق نماید، باید آلاچیقی سفارش دهد که در مقابل تمام شرایط آب و هوایی مقاوم باشد و سازگاری داشته باشد و بعد از گذشت زمانی دچار تخریب یا پوسیدگی نشود.

به عنوان مثال استفاده از آلاچیق فلزی و استفاده از رنگ محافظ برای جلوگیری از زنگ زدگی مصالح، می تواند بهترین انتخاب برای افرادی باشد که قصد دارند در محیط رو باز اقدام به ساخت آلاچیق نمایند.

اگر فردی قصد دارد هزینه های بیشتری نیز صرف کند و در عین حال از یک آلاچیق دائمی و با مقاومت بسیار بالا استفاده کند، آلاچیق سیمانی می تواند جزو انتخاب های فرد باشد.

اگر فردی قصد دارد هزینه کمتری بابت ساخت آلاچیق نماید و در عین حال می خواهد از مقاومت خوبی برخوردار باشد، می تواند از آلاچیق های با اضلاع  کمتر استفاده کند و تنها نکته مورد توجه آن این است که اضلاع کم آلاچیق باعث ظرفیت کمتر آن خواهد شد.

استفاده از سقف های سفالی می تواند باعث شود که محیط داخلی آلاچیق خنک تر باشد و در فصل تابستان می توان از هوای خنک درون آلاچیق نیز استفاده کرد.

شما می توانید برای مشاوره و راهنمایی انواع آلاچیق ها و اطلاع دقیق از لیست قیمت آلاچیق، به سایت پارس آرک به نشانی www.parsarc.org مراجعه فرمایید و اطلاعات کافی را به دست آورید.

نتیجه گیری

نتیجه گیری
نتیجه گیری

ما در این مقاله به بررسی یکی از پراستفاده ترین مکان ها برای بسیاری از افراد پرداختیم که آلاچیق می باشد.

آلاچیق ها می توانند کاربردهای متنوعی داشته باشند که شاید مهمترین آن، استراحت و لذت بردن از محیط اطراف خود و برگزاری انواع مهمانی ها و دورهمی ها می باشد. آلاچیق ها نیز انواع مختلفی دارند که هر کدام از آن ها دارای مزیت های مربوط به خود می باشند.

مهمترین دغدغه بسیاری از افراد، در مورد هزینه ساخت آن می باشد که ما در این مقاله به بررسی عوامل موثر بر هزینه ساخت آلاچیق و انواع آلاچیق ها پرداختیم. عوامل متعددی نیز در قیمت نهایی آلاچیق موثر است و به همین دلیل نمی توان قیمت دقیقی را برای هر آلاچیق عنوان کرد.

به همین ترتیب شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع آلاچیق ها و اطلاع از لیست قیمت آلاچیق، به سایت پارس آرک به نشانی www.parsarc.org مراجعه نموده و در نهایت اقدام به سفارش و ساخت آلاچیق نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید